Jdi na obsah
Jdi na menu
Bulánčí dějepis
- 5.5.1975 - Velká květnová revoluce. Bulánci zpřetrhávají svá nevolnická pouta a s konečnou platností opouští postele, gauče a palandy. V některých ložnicích však bulánci zůstávají dál ležet. "Pro své mrtvé se vrátíme," bylo tehdy heslo rozvášněného bulánčího davu.
- 8.1.1977-1.1.1980 - První polštářová válka, kdy nepokoje v řadách bulánků vyústily v první ozbrojené konflikty mezi nimi a lidmi. Armáda bulánků zahájila agresivní ofenzivu na všech frontách. Největším masakrem celé války a zároveň posledním střetem byla 8.11.1979 Bitva u Lupan, která neměla vyloženého vítěze, ale obě strany byly již tak oslabené, že byl na Nový rok 1980 již uzavřen mír. Malé neformální konflikty se však konají ještě nejméně dva roky.
- 1982-1985 - Hospodářská krize. Začíná se projevovat nedostatek základních potravin a léků. Současně propuká i epidemie husího moru. Krize skončila až s reformami bulánčího vůdce Žezlíka, jenž vedl vůči lidem natolik smířlivou politiku, že nejen zastavil veškeré rozbroje mezi rasami, ale navíc s lidskou ekonomickou výpomocí ukončil léta strádání.
- 12.7.1986 - Prezident Žezlík byl v noci zavražděn najatým zabijákem z politické strany rasistického generála Pfühla. Ten se bezprostředně poté pokouší vzít vládu do svých rukou a hlásá nadřazenost rasy s bílým draným peřím. Nejméně polovina bulánčí populace ho fanaticky následuje.
- 18.7.1986 - Pouhých šest dnů po nastoupení generála Pfühla na místo diktátora propuká druhá polštářová válka, tentokrát mezi bulánky samotnými. Pfühla podporuje valná většina schopné části armády, naproti tomu na straně Žezlíka in memoriam stojí bulánci, kteří nacházejí spojence v lidech. Záhy však dochází k tak velkým ztrátám na obou stranách, že člověk z války vystupuje v obavách o ohrožení vlastní existence. Nadále konflikt pokračuje jen mezi bulánky. Heslo "oko za oko" zasadilo tehdy kořeny tomu, že se některé bulánčí rody dodnes neusmířily.
- 24.8.1988 - Na olympijských hrách získává bulánek Mazlík zlatou medaili za střelbu na pohyblivý cíl. Tato událost na krátký čas sjednocuje znesvářené bulánky. Brzy válka propuká znovu, po smrti generála Pfühla však EAP pozvolna ztrácejí elán.
- 20.3.1992 - Bulánek Kapslík prodělal první úspěšnou transfuzi peří.
- 7.7.1993 - Bulánek Uhlík se procházel po měsíci. Bylo to výsledkem jednotné vědecké práce obou stran a z úspěchu se zrodil konečný mír. Když se Uhlík vrátil na Zemi, byl překvapen, že se už neválčí. Neví se tedy, jestli jeho výrok: "Cítil jsem se lehký, jako pírko" patřilo procházce v kosmu nebo pocitu ze zastavení bojů.
- 8.11.1993 - Aby nahradili těžké válečné ztráty, představili bratři Čmelíkové plně automatizovanou dračku peří. V následujícím roce to vede přesně dle očekávání k masovému využití a populační explozi, u geneticky vytvořených jedinců však byla objevena vada řeči, pročež byla velkovýroba zastavena. Čmelíkové prý dodnes pracují na zcela funkčním stroji.
- 23.2.1995 - U slovenské obce Vankúšov jsou nalezeny ostatky bulánčího válečníka z doby bronzové. Objev podává nezvratný a zároveň znepokojující důkaz, že bulánčí kultura má mnohem hlubší kořeny, než se vědci domnívali.
- 5.5.1995 - K dvacátemu výročí vzpoury byl zorganizovan pochod ulicemi, jenž přerostl v hromadnou demonstraci a musel být potlačen pořádkovými silami.
- 1995-dnes - Bulánci prožívají zlatá léta. Války a rozbroje prohlašuje mladá generace za barbarské a vybízí k vzájemné toleranci a lásce ve snaze vytvořit lepší svět.
Příspěvky
Archiv
Kalendář
<< |
listopad / 2022 |
>> |
Statistiky
Online: |
1 |
Celkem: |
30556 |
Měsíc: |
415 |
Den: |
23 |